Go to content

Co zrobiliśmy - 2009

Półkolonie 2009
Kolejny raz w szkole zorganizowano półkolonie. Wzięło w nich udział 60 uczniów ZSG w Żędowicach w wieku 7-15 lat. Gościliśmy również 9 osobową grupę z Warenbruck. Do najciekawszych wypraw możemy zaliczyć wycieczkę do Ogrodzieńca.
Dzieci z wielką radością uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno-sportowych takich jak: wyjazdy na basen i do kręgielni. Takie imprezy sprzyjają zarówno aktywnemu wypoczynkowi jak i nawiązywaniu nowych kontaktów i przyjaźni.


Zakup strojów dla Ludowego Zespołu "Żędowianie"
Z przyznanych na realizację projektu pieniędzy zakupiono: 12 par butów scenicznych dla dziewcząt, 12 gorsetów do strojów krakowskich, 12 wianków krakowskich, 12 pokrowców na ubrania Dzięki uzupełnianiu brakujących elementów strojów krakowskich członkowie zespołu "Żedowianie" mogąprezentować piękno folkloru nie tylko Śląska lecz innych regionów Polski.
Grupa zaprezentowała się podczas Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego w Dubnicy na Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych "Na ludową nutę" w Ozimku, na Kolędowym Spotkaniu Trzech Narodów w Otrokowicach, a takze na lokalnych spotkaniach i imprezach środowiskowych.

"Festiwal Gwary Śląskiej"
W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Żędowicach po raz kolejny odbył się "Festiwal Gwary Śląskiej".Back to content | Back to main menu