Go to content

Co zrobiliśmy - 2010

Radość ruchu, radość życia -zadbaj o swoje zdrowie

"Zadbaj o swoje zdrowie"- pod takim hasłem w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Żędowicach, realizowany był w okresie od maja do grudnia projekt, finansowany przez Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich. Na realizację zadań otrzymaliśmy dotację w wysokości 5 000,00 złotych.
Celem projektu była promocja zdrowego stylu życia, zwiększenie świadomości zagrożeń chorobami cywilizacyjnymi oraz poprawa zdrowia i kondycji.
W ramach projektu cyklicznie odbywały się imprezy o charakterze rekreacyjno- zdrowotnym dla uczniów i mieszkańców Żędowic. Wiele imprez takich jak biegi przełajowe, biegi na orientację miało charakter masowy. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia nordic walking, wyjazdy na basen, wycieczki rowerowe.
Spotkania ze specjalistami dostarczyły wiedzy jak dbać o zdrowie. Zasady zdrowego odżywiania uczniowie poznali podczas spotkania z dietetykiem. Zaproszony do szkoły lekarz przybliżył problematykę zagrożeń chorobami cywilizacyjnymi: nadwagą, nadciśnieniem, nałogami, cukrzycą. Dużą popularnością wśród dzieci i dorosłych cieszyły się warsztaty "Rzeźby w owocach i warzywach", miały one na celu nie tylko poznanie tej ciekawej sztuki, ale również zachęcenie do spożywania świeżych warzyw i owoców.
Uczniowie gimnazjum brali udział w warsztatach profilaktycznych pod hasłem "Każda używka to fałszywka". Pod wspólnym hasłem "Zachowaj trzeźwy umysł" odbył się happening i konkurs plastyczny. Teatr Grecki Katharsis z Krakowa wystawił dwa spektakle profilaktyczne, które poza walorami dydaktyczno-poznawczymi, dostarczyły widzom świetnej zabawy.
W grudniu z okazji Świąt Bożego Narodzenia dzieci odwiedziły miejscowy Caritas, wręczyły chorym i starszym własnoręcznie wykonane aniołki, życząc dużo zdrowia i spokojnych świat.
Dzięki dotacji zakupiliśmy sprzęt sportowy. Uczestnicy zajęć korzystali z poczęstunków, a zwycięzcy konkursów otrzymywali drobne nagrody.
Ciekawe formy zajęć, ich realizacja w otoczeniu natury -gwarantowały świetną zabawę i były sposobem na atrakcyjne spędzenie czasu wolnego. Tym samym realizatorzy i uczestnicy projektu dziękują Starostwu Powiatowemu za finansowanie przedsięwzięcia. Realizatorzy projektu B.Śmich, A.SpałekBack to content | Back to main menu